Czy warto pisać teksty na bloga, wspierając się czatem OpenAi GPT-3?

Zastanawiasz się, czy warto pisać teksty na bloga w super ekstra narzędziu, jakim jest czat Open AI? Ja też się zastanawiałam i korzystam z tego narzędzia. Przyśpiesza moją pracę i bywa źródłem pomysłów. Natomiast jeśli rozważasz umieszczenie na blogu treści SEO stworzonych przez AI, to lepiej przeczytaj mój wpis do końca. Może Cię uchronić przed kompromitacją w oczach klientów.

Nie milkną zachwyty dotyczące możliwości czatu GPT-3, a właśnie przed chwilą wyszła poprawka oprogramowania. Nawet w ogłoszeniach agencji reklamowych znajdziesz wzmiankę, że c o p y m a j s t e r musi się znać na tworzeniu treści przy użyciu AI.

Podobnie coraz więcej c o p y m a j s t r ó w oferuje szybko pisane teksty pod SEO za 3 zł. Nie ukrywają nawet, że stworzone zostały przez OpenChat. Dziwi mnie to, bo przecież jest coś takiego, jak prawa autorskie.

Wróćmy jednak to tematu…

Czy warto pisać treści w OpenAi? I tak, i nie.

Kilka tygodni temu szukałam testowo informacji na temat Magento. Dałam polecenie, aby OpenAi napisał definicję: Co to jest Magento i jak działa. Interesowało mnie także, co Open Chat ma do powiedzenia odnośnie Magento Marketplace.

Zadawałam różne pytania. Jedna z odpowiedzi trochę mnie zmroziła.

Co to jest Magento Marketplace?

OpenChat odpowiedział tak:

„Magento Marketplace to platforma e-commerce, która umożliwia sprzedaż produktów przez różnych sprzedawców na jednej stronie internetowej. Umożliwia to klientom łatwe porównanie i zakupienie produktów z wielu różnych źródeł. Magent Marketplace jest obsługiwany przez Magento, popularny system zarządzania treścią e-commerce, który oferuje wiele funkcji, takich jak personalizacja, integracja z wieloma kanałami sprzedaży i wiele innych. Po przejęciu Magenta przez Adobe, platforma ta zyskała dodatkowe funkcje i wsparcie techniczne, co jeszcze bardziej poprawiło jej jakość i przyciągnęło nowych użytkowników. Opłaty za sprzedaż na Magento Marketplace są uzależnione od kategorii produktu i są podobne do opłat na Amazon lub Allegro.”

Nie trzeba nikomu wyjaśniać, że Magento Marketplace to nic innego, jak platforma z dodatkowymi płatnymi modułami i wtyczkami. Chat GPT-3 odpowiedział natomiast, że to marketplace taki, jak Allegro czy Amazon.

Myślisz, że źle zrozumiałam tekst?

No nie. Zawęziłam pytanie i zobacz, jaka była kolejna odpowiedź:

„Marketplace Magento to platforma e-commerce, która umożliwia sprzedaż różnego rodzaju produktów przez różnych sprzedawców na jednej stronie internetowej. Dzięki temu klienci mogą łatwo porównać i zakupić produkty z wielu różnych źródeł w jednym miejscu. W Marketplace Magento można znaleźć wiele różnych kategorii produktów, w tym:

  • Elektronika – w tej kategorii można znaleźć wiele różnych produktów elektronicznych, takich jak telewizory, komputery, smartfony, tablety i wiele innych.
  • Dom i Ogród – ta kategoria zawiera wiele produktów związanych z domem i ogrodem, takich jak meble, artykuły dekoracyjne, narzędzia ogrodowe i wiele innych.
  • Uroda i Zdrowie – w tej kategorii można znaleźć wiele produktów związanych z urodą i zdrowiem, takich jak kosmetyki, suplementy diety, sprzęt medyczny i wiele innych.
  • Moda – ta kategoria zawiera wiele produktów związanych z modą, takich jak ubrania, buty, biżuteria i wiele innych.
  • Sport i Rekreacja – w tej kategorii można znaleźć wiele produktów związanych ze sportem i rekreacją, takich jak sprzęt sportowy, rowery, kajaki i wiele innych.
  • Dla Dzieci – ta kategoria zawiera wiele produktów związanych z dziećmi, takich jak zabawki, ubrania, artykuły szkolne i wiele innych.

To tylko niektóre z kategorii produktów dostępnych na Marketplace Magento. Dzięki szerokiemu wyborowi produktów, klienci mają możliwość znalezienia dokładnie tego, czego potrzebują, w jednym miejscu.”

Okay, jaki z tego morał? Chat GPT-3 mnie okłamał. 🙂

Przepraszam, czy leci z nami pilot?

Do brzegu, żeby nie produkować więcej literek.

Na grupach copywriterskich wrze. Copiki spierają się, czy Czat GPT-3 (teraz już 4) wysadzi z samolotu copywriterów. Wiele z tych osób zastawiłoby własny majątek, że tak.

Natomiast w tym wpisie chciałabym podzielić się z Tobą moimi wnioskami. Jeśli piszesz treści na bloga, czy na stronę internetową, to lepiej poszukaj informacji w sposób tradycyjny.

Czat GPT jest idealnym narzędziem, które może Cię nakierować na temat. Wymyśli listę ciekawych wpisów na bloga, zgodnych z grupą docelową. Pomoże Ci napisać kod źródłowy do wtyczki na WordPress.

Pokaże Ci schemat artykułu lub poszuka dla Ciebie wartościowych danych. Jednak, aby mieć dobre treści, musisz je napisać sam lub zlecić pisanie treści na bloga copywriterowi. Chat GPT niekoniecznie sobie radzi z każdym tematem, tym bardziej nie pisze językiem korzyści. No ale jakość tych treści, to już inny temat. Na inny wpis.

Namaste!
Maria

Potrzebujesz SEO Copywriting?

Zaplanuję content na Twoje strony i na bloga pod SEO. Napiszę te treści za Ciebie i wstawię je na Twoją stronę. Napisz do mnie, czego potrzebujesz. Działam samodzielnie, nie potrzebuję słów kluczowych. Zrobię analizę i wybiorę odpowiednie frazy.

Czy ta wiedza jest przydatna?

Kliknij gwiazdki i zagłosuj.

Jakość: 5 / 5. Ilość głosów: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *